Sveikatinimo akcija

,,Mažieji turistai - 2020“

2020-10-02

                      Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija ,,Sveikatos želmenėliai“ organizavo akcją Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Kadangi šie metai ypatingi buvome pakviesti pakeliauti laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų bei rekomendacijų ekstrimalios situacijos metu (dėl COVID-19). Joje aktyviai dalyvavo ir mūsų darželio vyresnioji ,,Kiškučių“ grupė ir priešmokyklinių: ,,Skruzdėliukų“, ,,Kačiukų“ grupių ugdytiniai, mokytojos. Akcijos tikslas ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Grupių mokytojos: Dalė Domarkienė, Daiva Beliauskienė, Laimutė Bagdonaitė, Viktorija Eidukaitė pasitelkusios savo fantaziją, išanksto numačiusios kliūčių ruožus išvyko į turistinę kelionę. Vaikams buvo sudaryta galimybė drauge įveikti numatytą atstumą pėsčiomis. ,,Kiškučių“ grupės ugdytiniai įveikė atstumą iki Žvėrinčiaus miško, o ten atrado kliūtis ir sėkmingai atlikinėjo užduotis su pralindimo, lipimo, ėjimo elementais. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai pasiriko kitą maršrutą: įkopė į Vytauto kalną, o kalno papėdėje įveikė paruoštas kliūtis. Išvykos metu vaikai, mokytojos ne tik įveikė numatytas kliūtis, pasigrožėjo gimtojo miesto apylinkėmis, bet ir pajuto buvimo kartu malomumą.

Direktorės pav. ugdymui Laima Jusienė

Tarptautinė diena be automobilio

2020-09-22

 

                      Tradiciškai rugsėjo 16-22 dienomis visas pasaulis mini judriąją savaitę, skatinančią rinktis aktyvesnį gyvenimo būdą. Rugsėjo 22 dieną mūsų darželyje paminėta Tarptautinė diena be automobilio. Kadangi šią dieną žmonės raginami išsiversti be automobilio, dauguma lopšelio-darželio darbuotojų, tėvelių su vaikais atvyko pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais. Juos prie darželio pasitiko visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Genovaitė Daškevičienė. Tiems, kas atvyko be automobilio, ji įteikė atšvaitus. Renginys tęsėsi Birštono miesto erdvėse. Vyresnių ir priešmokyklinių grupių ugdytiniai savo ,,ratuotas priemones“ demonstravo vieni kitiems: dalyvavo dviratukų, paspirtukų varžybose, įvairiose mokytojų sugalvotose estafetėse. Jaunesnieji vaikai išbandė įvairius vaikščiojimo ir bėgimo būdus.               
                      ,,Mažiau automobilių – švaresnė aplinka“. Tokiu būdu siekėme atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai. Fizinis aktyvumas, švarus oras – tai svarbūs veiksniai norint gyventi sveikai ir laimingai.

 

Direktorės pavaduotoja ugdymui L. Jusienė

,,Saugus kelias į darželį“

2020-09-08

 

   Rugsėjis yra saugaus eismo mėnuo. ,,Kiškučių“ 5-6 metų vaikų grupėje vyko renginys apie saugų eismą. Tikslas - padėti vaikui įgyti jo amžių ir patirtį atitinkančius saugaus eismo kelyje įgūdžius. Į renginį atvyko Birštono policijos komisariato pareigūnai: Lina Vaitkevičienė, Egidijus Treigys. Vaikai sužinojo, kaip taisyklingai nešioti atšvaitus, saugiai elgtis kelyje, buvo supažindinti su įspėjamaisiais ir nurodomaisiais kelio ženklais. Sukurta galimybė žaidimų būdu išreikšti ir pasitikrinti savo patirtį, žinias apie saugų eismą kelyje. Veiklos metu vaikai įvardijo šviesoforo spalvas, diskutavo ką kuri spalva reiškia. Darželio kieme įruošta vaikų ir tėvų piešinių paroda ,,Saugus kelias į darželį“. Vaikai pasidalijo savo mintimis, tarpusavyje ir su mokytoja, patyrė džiugių emocijų, praplėtė akiratį.

Linkime visiems būti atsakingais už savo elgesį ir pasekmes kelyje.

Mokytoja Daiva Beliauskienė