Vaikų gynimo diena

2020-06-01

                      ...aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas... aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu... kai aš sergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba... aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą... niekam nevalia manęs mušti... visi vaikai yra svarbūs... aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju... aš turiu teisę žaisti...

                      Tarptautinė vaikų gynimo diena pirmą kartą paminėta 1950 metais ir švenčiama kalendorinės vasaros pradžioje, birželio 1-ąją. Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

                       Džiugu po karantino sušvelninimo darželio kieme vėl atgijo vaikų šurmulys, klegesys. Šio rengino organizatorės mokytojos metodininkės: Rosita Ulinskienė ir Edita Bagdonienė sutelkė visus paklausyti, pasvajoti, pasportuoti, piešti, žaisti, gaudyti muilo burbulus... Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės vaikai dainavo ir kvietė visus prisijungi, kad dainelė kuo linksmiau skambėtų šios vaikų šventės ir kartu atsisveikinimo su draugais proga. Prabėgus vasarai jie jau susitiks su kitais draugais mokykloje. Emilis draugams skyrė eiles. Direktorė Vitalija Adamonienė pasveikino vaikus, palinkėjo džiaugtis vaikyste, sportuoti, kad augtų sveiki ir stiprūs.

Balandžio 27 d. Medicinos darbuotojų dienos proga ,,Meškučių" grupės ugdytiniai, prisijungė prie Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" virtualios parodos-akcijos. Šiame sunkiame karantino periode, medicinos darbuotojai dirba visą parą, jie gelbsti žmonių gyvybes, rizikuodami savomis. Išreiškiant pagarbą ir palaikymą medicinos darbuotojams, ,,Meškučiai" kirpo, lankstė, klijavo baltas gėles, savo languose. ,,DOVANA MEDICINOS DARBUOTOJAMS -BALTOS GĖLĖS LANGE"

 

Mokytoja Viktorija Eidukaitė

,,Guru, guru į Kaziuko turgų“

 2020-03-06

 

                      Šių metų kovo 6 d. lopšelio-darželio „Vyturėlis“ salėje šurmuliavo –  Kaziuko mugė, kurios tikslas – supažindinti vaikus su jos papročiais. Šį kartą lopšelio-darželio salėje prekystalius suruošė septynių grupių ugdytiniai. Visus susirinkusiuosius pasveikino priešmokyklinės grupės mokytoja R.Ulinskienė ir ,,Bitučių“ grupės vaikai. O kaip gi mugė be meninio ugdymo pedagogės J.Budrevičienės. Skambėjo linksmos dainos, pašmaikštavimai, patrepsėjimai ratelyje.

                      Po Kaziuko mugės prekybos atidarymo vaikai ir visi susirinkę skubėjo prie stalų, kurie linko nuo gausių rankų darbo prekių. Buvo galima įsigyti įvairiausių dirbinių iš molio, popieriaus, medienos. Buvo parduodami paveikslai, papuošalai, tautnė atributika: trispalvės apyrankės, segės. Ką jau kalbėti apie skanumynus, kurių buvo su kaupu ir įvairiam skoniui: keksiukų, vaflių, riestainių net verbų suvertų iš saldumynų. Šventinėje prekyboje atsiskleidė ne tik vaikų, mokytojų, bet ir mamyčių verslumo savybės: kūrybiškumas ir iniciatyvumas. Visi pirko, siūlė, pardavinėjo, o mugės pabaigoje surinktus pinigėlius galėjo išsikeisti į žaislus.

 Inf. L.Jusienės, nuotraukos I.Žukovienės

Šventinis raiškiojo skaitymo rytmetys

„Bunda knygoje žodeliai...“

2020-04-05

                      Raiškiojo skaitymo rytmečiai mūsų darželyje jau tapo tradicija. Jie rengiami kovo pirmąją savaitę. O skirti jie –Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui paminėti ir gimtosios kalbos puoselėjimui. Į darželio muzikos salę sugužėjo gausus būrys skaitovų, pedagogų, socialinių partnerių, tėvelių. Kiekvienas savo atminties kertelėje saugojo išmoktą eilėraštuką. Vieni drąsiau, kiti su baime, bet visi noriai deklamavo V. Nemunėlio, J. Marcinkevičiaus, V. Baltrėno, J. Degutytės, J. Nekrošiaus, K. Kazlauskaitės, A. Matučio eilėraščius. Kad vaikams būtų įdomu, nenuobodu į pagalbą pasitelkėm IT. Vaizdai ir garsai sudomino vaikus, buvo sukurta žaisminga, atpalaiduojanti aplinka, kuri padėjo „pažadinti“ poetinius žodelius vaikuose.

                      Smagu, kad kiekvienais metais rytmetys gausesnis. Tai pedagogų, tėvelių ir jų vaikų nuopelnas. Kiekvienas vaikų lūpose ištartas raiškusis žodis apie gimtinę yra pilietiškumo daigelis  mažame žmogutyje. Tik nepameskim raktelio, kuris atrakina poeziją vaikų širdelėse.

 Parengė „Bitučių“ grupės mokytoja Rosita Ulinskienė

Susitikimas su gaisrininku

2020-02-27

                       Vasario 27 dieną „Ančiukų“ grupės vaikučiai laukė svečių. Pernai juos aplankė policijos draugas Amsius, o šiais metais Beno mamytė pakvietė gaisrininkus.

                      Svečiai prisistatė, papasakojo, koks sunkus ir atsakingas jų darbas. O tuomet parodė atsineštus drabužius ir pasiūlė juos pasimatuoti. Vieni vaikai užsidėjo kepures, kitiems teko apsirengti sunkų švarką, pasimatavo ir kelnes. Vaikai labai džiaugėsi matuodamiesi šalmą, kuris buvo itin sunkus. Gaisrininkas pasakojo, kad šie drabužiai padeda ir saugo darbo metu.

                      Beno mama Rūta Juozaitienė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė supažindino vaikus su dūmų detektoriumi, pademonstravo, kaip jis veikia, koks stiprus ir aštrus jo garsas. Aptarė kokiu telefono numeriu reikia skambinti atsitikus nelaimei, esant gaisrui. Labai pasidžiaugė, kad vaikai žino pagalbos telefono numerį 112, o Benukas papasakojo, kaip reikia išeiti iš uždūmintos patalpos. Paklausti kas namuose turi tokį detektorių, rankas pakėlė tik kai kurie vaikai.

                      Susitikimas pavyko puikiai, vaikai pabendravo su  gaisrininku, pasimatavo drabužius, pasikalbėjo. Jie padėkojo svečiams ir pakvietė susitikti kitais metais.

 Mokytoja A. Vaitkevičienė

 

,,Žiema, žiema bėk iš kiemo“

2020-02-25

                      Birštono lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bendruomenė vasario 25 dieną šventė Užgavėnes. Kieme nuo ryto stovėjo pasipuošusi Morė, o vaikai, mokytojai, kiti darbuotojai ruošė kaukes, persirengė ir skubėjo į kiemą. Visi susirinkusieji garsiai mušdami būgnais, tarškalais, skambalais, dainuodami ėjo aplink darželį ir kvietė visus prisijungti ir žadinti kartu pavasarį.

                      Sugrįžę kieme prie Morės rado besisukiojančią Čigonę (mokytoja Vilma Šalčienė) ir miegantį Lašininį (mokytoja Žaneta Vabolienė). Į šventę atskubėjo ir Kanapinis (mokytoja Aušra Vaitkevičienė), kuris kėlė miegantį Lašininį, kvietė linksmintis.

                      Prasidėjo kova – Lašininis gyrė save, koks jis sotus, laimingas, kaip jį myli ir juo džiaugiasi visi susirinkę, o Kanapinis gyrė save, nes esąs labai stiprus, visų žmonių vadas. Čigonė juos kvietė išbandyti jėgas kovoje. Taigi vyko kova su maišais, virvės traukimo rungtis. Ir visur nugalėjo Kanapinis. Jų kovas lydėjo dainos, šokiai, smagi muzika, nes muzikantas (mokytoja Janina Budrevičienė) linksmino grodamas akordeonu.

                      Visi dalyviai pasižadėjo Kanapiniui iki Velykų nevalgyti lašinių, mėsos, o kuo daugiau daržovių, vaisių, daug dirbti, būti draugiškais, o visa kas negera sudeginti kartu su More. Varydami žiemą iš kiemo sudegino Morę, o darželio šeimininkė (direktorė Vitalija Adamonienė) visus pakvietė pasivaišinti blynais ir visą dieną sočiai valgyti ir laukti pavasario.

 Inf. mokytojos A. Vaitkevičienės, nuotraukos L.Jusienės

 Akcija ,,…ir aš tikrai myliu Lietuvą.‘‘

2020-02-13

                      Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – graži ir svarbi mūsų valstybės šventė, kaip mes vaikams sakome Lietuvos gimtadienis. Kiekvienas sveikindamas artimą žmogų gimimo dienos proga jį apkabina, priglaudžia, dovanoja dovanas. O kaip priglusti prie savo gimtinės, kurioje gimėme, užaugome, kaip ją apkabinti, ką dovanoti? Vaikams ilgai galvoti nereikėjo. Visą savaitę kartu su vaikais darėme teminius darbelius: piešėme gimtinę, iš veltinio kūrėme trispalvę, kirpome ir klijavome širdeles, tulpes, mokėmės eilėraščių, dainų apie gimtąjį kraštą. Vaikai prisiminė, kaip pernai puošė medį medinėmis spalvotomis širdelėmis, kaip apvyniojo uosio kamieną megztu trispalviu šaliku. “O galėsim ir šiemet papuošti? Nes mums labai patiko.”

                      Ketvirtadienio rytas buvo lietingas. Įdomu ar nustos lynoti? Sulaukę pragiedrėjimo nešini sunkiu nešuliu išskubėjom į kiemą. Nusprendėm, kad šiemet papuošime krūmą. Užrišti – nelengva, bet įmanoma. Suaugusiųjų pagalba būtina. Keletą kartą tikrinome ar širdelės laikosi tvirtai. Lengviau buvo apsukti trispalvį šaliką ant uosio kamieno. Labai smagus darbas buvo iš medžio atraižų sudėlioti žodį LIETUVA. Dar smagiau ir įdomiau buvo kai žodis LIETUVA virto spalvotu. Vaikai džiaugėsi savo dovana Lietuvai. Eidami namo tikrino ar nėra nukritusių širdelių ar ,,nepabiro” žodis Lietuva, rodė sukurtą dovaną tėveliams.

 ,,Bitučių” grupės mokytoja metodininkė

 Rosita Ulinskienė

 

,,Mankštinamės linksmai-gyvename sveikai!”

2020 m. vasario 3-7 dienomis

                      ,,Kada bus mankšta, už kiek laiko eisim į mankštą? Tokie dažni vaikų klausimai mums pasako, kad mankštos vaikams labia patinka. Žodinė ir rašytinė informacija labai greitai apskriejo ,,Vyturėlio” darželį. ,,Kviečiame visus didelius, mažus anksti į darželį atkeliauti ir per rytinę mankštą darbingą nuotaiką ,,pasigauti”. Norinčių pasigauti gerą nuotaiką, praleisti laiką aktyviai prigužėjo pilna muzikos salė. Vaikams labiausiai patinka siužetinės mankštos. Jos žadina vaikų norą aktyviai atlikti pratimus, vaikai tampa žaismingesni, kuriama džiugi nuotaika.

                      Pirmadienio mankšta ,,Namai, namučiai”. Statėme namus, dengėme stogus, uždarėm ir atidarėm langus, valėm juos, patikrinom kaip atsidarinėja durys, tvarkėme namus. Kas būna prie namų? Vaikų kūrybai imituojant judesiais pasakytą daiktą.

                      Antradienio mankšta su bilietais (žymekliai vietai pasižymėti). Čia dūzgė bitutės, šokinėjo kiškiai, ropojo skruzdėlytės, vaikščiojo katinai, lepečkojo meškinai ir krypavo antinai.

                      Trečiadienio mankšta su muzika. Teigiamos emocijos liejosi per kraštus nesvarbu, kad kartais nespėji kartu su muzika, svarbu patirti judėjimo džiaugsmą.

                      Ketvirtadiedį ir penktadienį mankštoje panaudojome IT.

Mankštose gauta žvalumo įkrova padėjo vaikams įsitraukti į aktyvią veiklą. Mankšta – tai būtinybė, džiaugsmas, sveikatos šaltinis.

 

,,Bitučių” grupės mokytoja metodininkė

 Rosita Ulinskienė

Išvyka į UAB ,,Birštono mineraliniai vandenys“

2020-02-05

 

                      Netoli nuo mūsų darželio yra UAB ,,Birštono mineraliniai vandenys“. Tik 5 minutes keliavome pėsčiomis ir mes jau seniausioje mineralinio vandens gamykloje. Nuo 1924 m. ji užsiima mineralinio vandens gamyba ir jo išpilstymu į butelius.

                      Pasivaikščiojant po miestą labai dažnai praeidavome pro šį pastatą. Vaikai žinojo, kaip jis vadinasi, ką jame daro, bet labai norėjosi pamatyti kas yra gamyklos viduje. ,,Kada, kada?“-klausdavo vaikai. Svajonės pildosi!

                      Lankant gyvenamosios vietovės objektus plečiasi vaikų akiratis, jie patiria naujų įspūdžių. Labai svarbu numatyti tikslus .Mūsų tikslai buvo sudominti vaikus su artimiausiais miesto objektais, profesine žmonių veikla. Labai svarbu, kad vaikai įgytų gebėjimą tinkamai elgtis viešoje vietoje, kad laikytųsi toje įstaigoje galiojančių taisyklių.

                      Buvo įdomu viskas: apsaugos darbuotojo kabinetas su daugybe kamerų, įvažiuojantys ir išvažiuojantys krovininiai automobiliai, maži buteliukai virstantys didžiuliais 1,5, 2 litrų buteliais, riedantys kamšteliai, ,,besiklijuojančios“ etiketės ir iššokantys iš gamybos linijos buteliai, nes ant jų neteisingai užsiklijavo etiketės. Didelis ūžesys(nes vienu metu dirba visos gamybos linijos) nesustabdė vaikų domėjimosi. Ilgiau vaikai užsibuvo prie gamybos linijos kurioje mineralinio butelius supakuoja po 6 vienetus. Čia buvo Tėjos tėvelio darbo vieta. Ir paskutinė ,,laukimo stotelė“ paletės prisipildymas ir jos suvyniojimas į plėvelę. Vaikams padarė didžiulį įspūdį ir priminė karuselę.

 ,,Bitučių” grupės mokytoja metodininkė

 Rosita Ulinskienė

 

Piešinių konkursas ,,Mes piešiame gyvūnus”

 

                      Paroda PET SHOW 2020 – profesionali paukščių ir gyvūnų paroda, kurioje vyko konkursai, įvairios edukacijos, gyvūnų pasirodymai scenoje, pramogos. Visi buvo kviečiami ne tik turiningai praleisti savaitgalį, bet ir sužinoti daugiau informacijos apie paukščius, gyvūnus, jų veisles, auginimąLietuvoje.

                      Buvo pristatyta per 2000 įvairių paukščių ir gyvūnų. Papūgos, gražiausi balandžiai, vištų, ančių, žąsų, kalakutų kolekcijos. Mažosios putpelės, stručiai, pelėdos, sakalai, įvairios triušių veislės, graužikai. Grakščiosios alpakos, poniai, ožiukai, avys ir kita gyvoji gamta.

                      Paroda ypač įdomi šeimoms su vaikais. Paroda labai spalvinga, nes papuošta tūkstančiais konkurso ,,Mes mylime gyvūnus” vaikų piešiniais. Šiame konkurse dalyvavo ,,Bitučių” grupės vaikai. Jie piešė naminius paukščius. Visi vaikai gavo prizus-knygeles. Labiausiai pasisekė Raidui Liutkevičiui, kuris laimėjo II-ąją vietą. Jo prizas buvo taurė, pakvietimai į Zooparką ir į ,,Boom’’parką. Labai džiaugiamės Raido sėkme.

 

,,Bitučių” grupės mokytoja metodininkė

 Rosita Ulinskienė

Pramoginė popietė

2020-01-07

„Atsisveikinimas su kalėdine eglute“

                      Šventės metu vaikams daineles grojo muzikos vadovė Janina Budrevičienė, vaikai susitiko su praėjusių metų simboliu - kiaule Trule (mokytoja D. Domarkienė), ji papasakojo apie tris karalius: Kasparą, Merkelį ir Baltazarą. Priminė vaikams kodėl jau reikia nupuošti eglutes, kur jas reikia saugiai padėti, panaudoti. Į šventę atvyko ir 2020 metų simbolis - Žiurkė Miranda (mokytoja L. Bagdonaitė) su savo dukryte žiurkyte Čika (mokytoja D. Beliauskiene). Šventės metu vaikai dar linksminosi prie papuoštos Kalėdinės eglutės, džiaugėsi atėjusiaias Naujaisiais Žiurkės metais. Atsisveikinimo su Kalėdine eglute metu atsiskleidė vaikų savarankiškumas, kūrybiškumas, bendravimas ir bendradarbiavimas tarpusavyje. Vaikai lavino smulkiosios ir stambiosios motorikos įgūdžius, praplėtė akiratį, turtino žodyną, ugdėsi muzikiniai gebėjimai, vaikų dėmesio sukaupimas, pasitikėjimas savimi. Dalyvaudami šventėje vaikai atsisveikino su Kalėdine eglute, patyrė kūrybinį džiaugsmą, sėkmę.

Mokytojos: Daiva Beliauskienė, Dalė Domarkienė

Kalėdinių renginių akimiros

2019 -12- 17-18

eTWINNING PROJEKTAS

„SPALVŲ PALETĖ“

(1DALIS)

2019-11-13

 

                      Dar pernai Birštono meno mokykloje buvo organizuotas seminaras ,,Tarptautinio bendradarbiavimo projekto ,,eTwinning" rengimas: partnerių paieška, paraiškos pildymas ir įgyvendinimas".Vienas iš seminaro tikslų-projektų rengimas, partnerių paieška, projektų įgyvendinimas. Dirbome komandoje su Birštono meno mokyklos dailės mokytoju R.Janušaičiu.

Tada mums kilo idėja sukurti bendrą projektą ,,Spalvų paletė”. Projekto tikslas- vaikai bendraus su Birštono meno mokyklos mokytojais, domėsis nauja aplinka, ugdysis estetinį skonį, eksperimentuos dailės priemonėmis.

Atstumas nuo Birštono darželio iki meno mokyklos trumpas. Kelios minutės ir vaikai kartu su mokytoja Rosita jau meno mokykloje. Čia juos pasitinka Birštono meno mokyklos direktorė L.Raugevičienė, muzikos mokytoja Olga Zubavičienė. Jos surengia ekskursiją po meno mokyklą.

Mokytoja Olga vaikams puikiai pažįstama-ji mūsų grupės ugdytinio Vytauto mama. Meno mokykloje kai kurie vaikai lankėsi pirmą kartą. Kitiems tai jau pažįstama erdvė. Bet ne visiškai.

Mums buvo atvertos visų meno mokyklos kabinetų durys. Pabuvojome: gitaros, smuiko, būgnų klasėse. Visi rankose galėjom palaikyti ir pagroti ukulelė, pamušti būgnus, paliesti pianino ir

fortepijono klavišus, smuiko stygas. O kaip neišbandyti didžiosios meno mokyklos scenos?!

Pradžioje gana nedrąsiai skambėjo dainos iš vaikų lūpų išdrąsėjome ir angliškai uždainavome.

„Labai noriu lankyti meno mokyklą.Ir aš, ir aš“ – vienas kitam sakė vaikai.

Dar sugrįšime. Kita mūsų projekto dalis bus su Birštono meno mokyklos mokytoju R.Janušaičiu.

                                      

Priešmokyklinės „Bitučių“gr. mokytoja R.Ulinskienė

Lietuvių liaudies žaidimas-ratelis“Graži mūsų šeimynėlė”su Birštono meno mokyklos direktore L.Raugevičiene.

Gerai visiems vaikams pažįstama Vytauto mama-Birštono meno mokyklos muzikos mokytoja.

Adventinė vakaronė

2019-12-06    

 

                      Prasidėjo Adventinis laikotarpis. ,,Kiškučių“ grupės vaikučiai pakvietė savo tėvelius į Adventinę vakaronę. Vakaronės metu vaikai padainavo dainelę ,,Angeliuko batukai“, padeklamavo eilėraščius apie Kalėdas. Tėveliai padėjo vaikams grupėje pasipuošti Kalėdinę eglutę, drauge gamino žaisliukus iš modelino, pasivaišino Kalėdaičiais. Ir tėveliai ir vaikai kartu smagiai leido laiką, visi patyrė daug džiugių emocijų.

 

Bus Kalėdos ir eglutė,

Sniego senis prie tvoros.

Laukia didelis ir mažas

Spindinčios baltos žiemos (N.Jazbutytė)

                                                                       

Sveikiname visus su artėjančiom Šventomis Kalėdomis ir linkime Laimingų Naujųjų metų !

 

Mokytojos: Daiva Beliauskienė ir Dalė Domarkienė

Sporto šventė ,,Maža olimpinė ugnelė“

2019-11-14

                      Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės ugdytiniai ir mokytoja Rosita Ulinskienė dalyvavo olimpinės kartos projekto ,,Maža olimpinė ugnelė“ baigiamojoje šventėje. Šventės organizatoriai mūsų socialiniai partneriai Kauno lopšelis-darželis ,,Rasytė“. Vaikams buvo smagu susitikti, sportuoti, mokytis garbingai kovoti, džiaugtis savo ir draugų pasiekimais iš Kauno lopšelio-darželio ,,Rasytė“ ir Tado Ivanausko progimnazijos priešmokyklinukais. Visus sudomino iškilmingas šventės atidarymas, stebėto filmuko ,,Kaip elgtis prie vandens“ aptarimas, Olimpinės ugnies įžiebimas, estafetės atspindinčios: ,,Irklavimo“, ,,Plaukimo“, ,,Buriavimo‘‘, ,,Futbolo“, ,,Krėpšinio“ sporto šakų elementus. Pasijutome, kaip tikrose varžybose tik čia nugalėjo draugystė. Po apdovanojimų, vaišių, atsisveikinome su bendraamžiais ir pakvietėme į sporto šventę Birštone.

Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui L. Jusienės

Kūrybinė popietė

,,Žibintų gatvė”

 

2019-11-13

Kai tamsi naktis ateina
ir miegoti niekas neina,
imame žibintą
šviečiantį ir šiltą.

 

                      Lapkričio mėnuo-tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Dažnai žmonės nemėgsta šio laikotarpio. Kiekvienas laikas yra prasmingas ir reikalingas juk neįmanoma, kad žmogus visada būtų tik jaunas, neįmanoma, kad obelis tik žydėtų, kiekvienas ciklas turi savą svarbą.

                      Lapkričio 11 dieną yra minima švento Martyno vardo diena, tą dieną yra švenčiama žibintų arba šviesos šventė. Kai už lango tamsu labai smagu kurti. Kūryba visus suartina ir dovanoja gražių buvimo kartu akimirkų. Įvairūs moksliniai šaltiniai ir pedagogikos praktika atskleidžia, kad daugiau laiko su tėvais praleidžiantis vaikas jaučiasi svarbus ir vertinamas, o tai prisideda prie jo savivertės stiprinimo. Vaikai lengviau susiranda draugų, geriau jaučiasi įvairiose stresinėse situacijose, jaučiasi saugesni ir svarbūs.

                      Trečius metus iš eilės ,,Bitučių”grupės vykdomas projektas ,,Kartu mes galime daugiau” sukviečia tėvelius leisti laiką su vaikais kartu ne namuose, o darželyje. Kūrybinės popietės puikiai suvienija šeimą. Šį kartą tėveliai atskubėjo į darželį kurti žibintus.grupėje. ,,Apsigyveno” kūrybinė dvasia. Karoliukai, džiovinti lapai, dažai, spalvotas popierius, folija, sagos ,,lipo” ant stiklainių ir pavertė juos gražiais žibintais. Vakare kai sutemsta užsidegam žibintų žvakutes. Vaikai sugalvoja įvairiausių žaidimų: pėdsakų ieškojimas, vaidinimai, dainelių dainavimas. ,,Kaip gerai, kad mes pasidarėm žibintus, su jais smagu ir įdomu žaisti” kalbasi vaikai. ,,Man tai smagu, kad žibintą dariau su mama” antrina Adas.

       ,,Bitučių”grupės mokytoja R.Ulinskienė

Šventinis rytmetys

„Šypsenų lietus“

2019-10-23

                       Planuojant veiklą darželyje visada atsižvelgiame į metų laikus, svarbius gyvenimo įvykius, kalendorines šventes. Spalio 1-oji mūsų kalendoriaus lapelyje pažymėta Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Pokalbis apie pagyvenusius žmones kada esi vaikas, kada tavo tėtis, mama dar visai jauni?! Ar jis turi prasmę, ar įdomus vaikams.? Vienareikšmiškai atsakysiu,kad taip. Kai su vaikais kalbi apie jų močiutes, senelius jie tada supranta koks tas pagyvenęs žmogus. Tik vadina juos senais. Pasakoja apie laiką praleistą su seneliais, apie jų pomėgius, ligas. Iš pasakojimų jauti koks stiprus yra ryšys tarp vaikų, jų tėvų ir anūkų. Ne visi tuo gali džiaugtis.      Yra žmonių, kurie gyvena globos namuose. Globos namai visai netoli Birštono. Visą spalio mėnesį Prienų globos namuose vyko renginiai skirti Pagyvenusių žmonių dienai. Globos namų gyventojus sveikino Birštono meno mokyklos mokiniai ir mes ,,Bitučių“ grupės, vaikai savo apsilankymu praskaidrinome globos namų gyventojų kasdienybę. Nuvežėme visiems visą šūsnį šypsenų,dainų, eilėraščių, spalvotų rudeninių lapų, linkėjimų. ,,Linkim, kad jus kuo dažniau lankytų artimieji“, ,,Sveikatos“, ,,Sveiko maisto“ tokie žodžiai skambėjo iš šešiamečių širdelių. Smagu buvo pasibaigus koncertui „pasivažinėti traukinuku“, padėkos žodžius išgirsti, pamatyti žmonių akyse daug gerumo, dėkingumo.

 „Bitučių“grupės

mokytoja metodininkė Rosita Ulinskienė

Ėsk, karvutę, žalią šieną.

 2019-10-23

 

Visi žinome, kad lietuvių liaudies tautosakoje yra gražių pasakojimų apie naminius gyvulius.

                      Žmogui arklys buvo transporto priemonė, pagalbininkas žemės ūkyje, o karvė –šeimos maitintoja. Žmogus savo augintinius vadindavo malonybiniais žodžiais, su jais kalbėdavosi suprasdami jų kalbų.

                      Buvome pakviesti „Skruzdėliukų“ grupę lankančio ugdytinio Maltes Jorio mamos Rasos apsilankyti Prienų rajone, Rasimų ūkyje. Mus atvykus pasitiko Maltes Jorio mama ir visus nusivedė per pievą ganyklų link. Daugumai mano grupės ugdytinių tai buvo pati pirma išvyka iš arti pamatyti karvių bandą. Bandoje ganėsi ne tik maži veršeliai, jų mamos, bet ir labai didelis, stiprus, galingas jautis vardu Helas. Mama Rasa mus visus supažindino su taisyklėmis kaip reikia elgtis stebint galvijų bandą: negalima bėgioti, garsiai šaukti, mojuoti rankomis, o būti visiems būryje. Einant per pievą netikėtai mums kelią pastojo nuo mamos pabėgęs jaunas arkliukas – kumeliukas lyg norėdamas, kad vaikai juo pasidžiaugtų, pasigrožėtų. Vaikai džiaugėsi, kad iš arti pamatė mažą kumeliuką. Vienas per kitą kalbėjo, koks jo kailis, akys, o kodėl jam ant veido uždėti diržai – apynasris. Visus iškilusius klausimus teko paaiškinti.

                      Pasidžiaugę kumeliuko bendryste, priėjome elektrine tvora aptvertą besiganančią karvių bandą. Mama Rasa, turėjo aparatą, kuris parodo elektros srovės stiprumą. O kaip reikia pro jį praeiti, kai teka elektros srovė? Nužeminus įtampą, pro vartus mus įleido iš arti pamatyti galvijų bandą. Vaikai susižavėją žiūrėjo į matomus galvijus – karves ir jų jauniklius. Karvės ,,patyrinėjusios“ mus ir ,,supratusios“, kad nekeliame joms pavojaus išliko ramios. Tik karts nuo karto atsigręžę nuo šėryklos pažvelgdavo mūsų pusėn. Vaikai iš arti stebėjos karves, jų kailį, kojas, netgi kanopas. Atkreipė dėmesį, kad vieniems karvių jaunikliams į nosį įverti žiedai. Jie yra neskausmingi, bet reikalingi.

                      Gana ilgai užsibuvę galvijų ganykloje, skubėjome į autobusiuką ir vykome apžiūrėti žemės ūkio technikos. Vaikai negalėjo atsistebėti didžiulių traktorių, kombainų ir jų padargų gausa. Mama Rasa pasakojo ir pasakojo, kokias funkcijas laukuose dirba traktorius, plūgai, pjaustymo lėkštės ir kt. O kiek šieno, šiaudų, šienainio rulonų, reikia parūpinti karvėms, kurios žiemą praleis tvartuose. Į tvartus karves iš ganyklų suvežios bandovežiu.

                      Aplankėme grūdų saugojimo bokštų, kuriuose supilti įvairūs grūdai, reikalingi, galvijų pašarams.

                      Patyrę daug teigiamų emocijų, sužinoję apie galvijus, žemės techniką ir padėkoję Maltes Jorio mamai Rasai. už galimybę apsilankyti Rasimų galvijų ūkyje, iškubėjome grįžti į darželį.

Mokytoja D. Adamonienė

AKCIJA

„GĖLYTES SODINU-DARŽELĮ PUOŠIU!”

2019-10-23

                      Kiekvienas metų laikas savaip gražus. Vasara – saulėta, spalvinga, žieduota. Ruduo – kupinas gražiausių spalvų, Žiema – pilna vaikų džiaugsmo,nes sninga. Pavasaris – skamba paukščių giesmėmis, jis viską budina, žadina ir tarsi sako,,Kelkitės visi!“. Kils,,iš miego” žiemkenčiai, medžiai, ežiukai, barsukai…

                      Labiausiai,,Bitučių” gupės vaikai, tėveliai ir mokytojos lauks pavasario. Vos tik nutirps sniegas ir atkeliaus kovo mėnuo ieškos darželio pievoje, gėlyne pirmųjų krokų, tulpių, jacintų, narcizų daigelių. Ką pasodinom rudenį tas ir ,,atsikels”.Viską patys darėm, kasėm, gėlių svogūnėlius į lysveles dėjom, ,,apklojom“ kad šiltai peržiemotų. Pavasarį pasirodys pirmieji daigai, žiedai džiaugsis visi ir maži ir dideli

 “Bitučių“grupės mokytoja metodininkė Rosita Ulinskienė

Rudens gėrybių paroda

,,Linksmoji lysvė‘‘

                       Kiekvieną rudenį darželyje vyksta darbelių iš rudens gėrybių paroda Šiemet ji pavadinta ,,Linksmoji lysvė‘‘. Vaikai ir jų tėveliai, darydami įvairius darbelius iš vaisių, daržovių ir kitų rudens gėrybių, nustebino visus savo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu.

                      Dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams už kūrybiškus darbelius ir aktyvų dalyvavimą parodėlėje!

 Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui L. Jusienės

RUDENĖLIO PAMOKOS

2019-10-15

                      Rudenėlio nutiesti čežantys rudens lapų takeliai vieną gražią rudens dieną sukvietė visus lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ darželinukus į muzikos salę. O čia jų laukė dėdė Rudenėlis. Kuo ypatingas metų laikas – ruduo? Ogi pirmoji rudens diena, mokslo ir žinių diena, kai visi mokyklinio amžiaus vaikai Lietuvoje pradeda lankyti mokyklas. Todėl ir rudenėlis, lankydamasis pas vaikus, nusprendė šiais metais pažaisti su jais mokyklą. Sukvietė visus darželinukus į savo ,,Rudenėlio pamokas“, o jų buvo net keturios. Kad pamokos vyktų sklandžiai, reikalinga mankšta. Tokia buvo pirmoji pamoka. Antroji – dailės ir kalbos. Reikėjo vaikams atspėti, kokią mįslę piešia ant lapo rudenėlis. Vaikai atsidėkodami už įdomią dailės pamoką padainavo daineles ,,Obelėlė“, ,,Grybs, grybs baravyks“, ,,Rudenėlio takeliu“, padeklamavo eilėraščių apie rudenį. Trečioji pamoka vaikus pakvietė į sodą ir daržą. Vaikai ėjo rinkti sodo ir daržo gėrybių, surinkę rūšiavo, skaičiavo, svėrė, kas daugiau sveria: vienas moliūgas ar penki pomidorai? Ketvirtoji, paskutinė pamoka – muzikos Vaikai turėjo susikaupti ir labai tyliai klausytis neįprastos, nekasdieniškos muzikos: kaip skamba kaštonai, krinta obuoliai, šnara lapai, barška gilės. Atsisveikindamas Rudenėlis, kiekvienam padovanojo po lapelį kuris pildo svajones. Tereikėjo vaikams pakuždėti lapeliui svajonę, norą ir paleisti jį skristi. Tegul pildosi visos vaikų rudeniškos svajonės, lai kyla lapeliai aukštai, skrenda toli...

Visiems, gero ir gražaus rudens ! 

Mokytoja Birutė Leonavičiūtė

Mes mylim savo miestą

                       Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ,,Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų kūrybinės veiklos projekte „Mes mylim savo miestą“. Projektą organizuoja Klaipėdos lopšelis-darželis „Pingvinukas“. Projekto dalyviai: Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų mokytojai, ugdytiniai ir jų tėvai.

                      Dalyvavimas tarptautiniame projekte turtina ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kultūrinę, socialinę, meninę bei emocinę patirtį, supažindina ugdytinius su gimtojo miesto istorija. Aktyvina tarptautinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų bendravimą ir bendradarbiavimą dalinantis gerąją patirtimi, garsinant savo šalį ir miestą.

                      Projektas vyko keturiais etapais:

                      Pirmame etape reikėjo pagaminti miesto herbą pasirenkant įvairias technikas. Mes, birštoniečiai, iš medžiagos kirpome, aplikavime herbą „Banginį“. Išsiuntėme aprašymą, kodėl mūsų miesto herbe vaizduojama mistinę žuvis.

                      Antrame etape panaudojant įvairias technikas turėjome sukurti miesto simbolį. Iš polistirolo iškirpome didelį vaikų mylimą „Banginuką“, kuris plaukioja upelyje prie sanatorijos „Tulpė“.

                      Trečiame etape turėjome nufotografuoti „Miesto simbolius“. Vaikščiojant po Birštoną ugdytiniai pasiūlė nufotografuoti: Vytauto kalną, sanatorijas, Kneipo taką, mineralinio vandens garinimo bokštą ,,Druskupis“, Kurhauzą. Noriu pasidžiaugti, kad už kiekvieną atliktą etapo dalį Klaipėdos darželis-lopšelis „Pingvinukas“ atsiųsdavo padėkos raštus ir laikraščius „OBZOR“, kuriame patalpinta informacija apie projektą „Mes mylim savo miestą“. Smagu ir džiugu, kad spaudos leidinuke yra paminėtas Birštono miestas ir Birštono vaikų lopšelis-darželis „Vyturėlis“.

                      Ketvirtam etapui ruošėmės kartu su grupės tėveliais. Ugdytiniai buvo aprengti karalių, dvariškių, grafų, princų, princesių viduramžių drabužiais. Neatsiliko ir ugdytinių mamos. Jos taip pat buvo apsirengusios viduramžius primenančiais drabužiais. Pristatėme karališką miestą – praėjome miesto gatvėmis, Vytauto kalno papėdėje prie Vytauto paminklo šokome senovinius šokius, klausėmės pasakos „Neregėta žuvis“.

                      Taptautinio projekto organizatoriai visiems dalyvams padovanojo po kalninę pušį. ,,Skruzdėliukų“ grupės kalninę pušį sėkmingai prigijo darželio teritorijoje ir auga primindama patirtas džiugias emocijas projekte.

Mokytoja D. Adamonienė

 

„Oi skanu, oi gardu valgysim visi kartu...“

„Kiškučių“ grupės vakaronė su tėveliais

2019-10-11

                       Dvi savaites vaikučiai mokėsi, kalbėjo, piešė, lipdė, žaidė įvairius žaidimus apie rudenėlį, kuris „neša derlių ant pečių“. Įgijo gana daug žinių apie vaisius, daržoves bei jų naudą. Tad drauge su tėveliais vakarojome ir iš rudens gėrybių pasigaminome mišraines.

                      Vakaronę pradėjome V.Palčinskaitės eilėraštuku „Bulvė kalbina buroką“. Kadangi nutarėme gaminti keturias skirtingas mišraines, susiskirstę grupelėmis kibome į darbą.Pagaminome baltą mišrainę, brokolių, vaisių bei gaivią. Vaikams daug džiaugsmo suteikė daržovių ir vaisių pjaustymas, bei jų maišymas.

Galime pasidžiaugti kad ruošoje dalyvavo ir vienas tėvelis. Vaikučiams ne tik patiko mišrainių ruoša, bet su dideliu malonumu jas ir ragavo, atvirai reikšdami nuomonę „skanu“ ar „nelabai“.

 Mokytojos D. Domarkienė, D. Beliauskienė

 

,,Sveikatiados iššūkis-nei dienos be mankštos!“

2019-10-04

                      Prasidėjus naujiems mokslo metams mūsų lopšelis-darželis įsijungė į ,,Sveikatiados“ projektą. Pirmasis fizinio aktyvumo iššūkis ,,Nei dienos be mankštos!“ – puikus priminimas apie vaikų biologinį poreikį judėti. Aktyviausiai į mankštas pavyko apjungti ,,Kiškučių“, ,,Meškučių“, ,,Ančiukų“, ,,Kačiukų“, ,,Pelėdžiukų“ grupių bendruomenes. Mankštintis vaikams buvo smagu, nes į mankštos fizinius pratimus buvo integruoti muzikos, žaidimų, šokių elementai. Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės vaikai mankštinosi, net lietui lyjant. Šis puikus rugsėjo mėnesio iššūkis turi tęstis visus metus...

Inf. direktorės pav. ugdymui L.Jusienės

,,Jie mus gina,saugoja ir padeda”

2019-10-02

                       Spalis-gražus savo spalvomis ir šventinėmis dienomis. Pagyvenusių žmonių diena, Angelų sargų diena, mokytojų diena, paštininkų diena....ir čia ne visas sąrašas šventinių dienų. Kaip juose nepaklysti, kaip suspėti visus pasveikinti?! Vaikams patinka kai juos sveikina. Aišku patinka ir sveikinti kitus: tėvelius, draugus, senelius. Kai sužinojo, jog eisime į policiją pasveikinti policininkų jų profesinės šventės proga labai apsidžiaugė. Ar nesutrukdys lietus?! Nešini skėčiais, gėlėmis keliavome į policijos komisariatą. Neįprastas šurmulys komisariate. Gera nuotaika, nuoširdus bendravimas, šypsenos štai ką radome policijoje. Maži vaikai dar tik mokosi sveikiti, todėl buvo nedrąsu ištarti sveikinimo žodžius. Įveikę nedrąsą vaikai linkėjo policininkams sveikatos, daug draugų, valgyti daržoves ir vaisius.

                      Policininkų darbo vietoje pirmą kartą. Viskas labai įdomu. Stebėti vaizdo kamerose atpažįstamas vietas, pamatyti save ekrane, savo skėčius paliktus prie komisariato, sužinoti kur yra laikino sulaikymo kamera. Pats įdomiausias dalykas, tai galimybė pasidaryti savo pirštuko antspaudą. Kad jį pasidaryti teko ir pagalvoti, o kokie pirštukų vardai. Vieni pasidarė nykštuko, kiti mažojo,…. O kaip paryškėja per padidinimo stiklą! Atradimas! Kitas džiaugsmingas susitikimas su policijos bičiuliu Amsiu. Jis pavaišino vaikus saldumynais ir palydėjo prie policininkų tarnybinių automobilių. Visi norėjo pasėdėti automobilyje, išgirsti kaip kaukia pavojaus sirena. Vaikai uždavė policininkams klausimus: kam planšetė automobilyje, ar pistoletas tikras. Tėja padėkojo policininkams ir susirūpinusi pasakė, kad eitų į vidų, nes sušals. Ačiū, kad mus saugote, kad matote, girdite ir ginate!

 Informacija ,,Bitučių” grupės mokytojos R. Ulinskienės

Judumo savaitė,,Bitučių‘‘gr.

2019-09-18

                      Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis visoje Europoje vyksta judumo savaitė.  2019 metų Europos judumo savaitės tema – Žingsniuokime kartu! Šių metų tikslas yra atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai.  Judumo savaitės renginiai vyko ir mūsų darželyje.

                      Judumo savaitės pirmadienis prasidėjo šventiškai – Margirio gimtadienis. ,,Čiulba ulba.‘‘ pramogos pakvietė visus ,,Bitučių“ grupės vaikus pajudėti ieškant lobio. Ieškojome lagaminų, juos atrakinome, atlikome užduotis, lipome į Vytauto kalną ir čia radome siurprizą.

                      Antradienio rytas buvo kitoks. Vaikus tėveliai vežė ne į darželį, o prie Birštono kurhauzo. Kiek neįprastas ir džiugus visiems susitikimas. Tėveliai kol prasidės jų darbas irgi buvo nusiteikę pajudėti kartu su vaikais. 169 laipteliai į Vytauto kalną. Įveikti tiek laiptelių – nemenkas iššūkis. Bet buvimas kartu atperka visus sunkumus. Kartu praleistas laikas vienija, įkvepia,džiugina.

                      Judumo savaitė baigėsi, bet su sportu gryname ore neatsisveikiname: dalyvausime akcijose, rengsime teminius pasivaikščiojimus, judrius žaidimus. Fizinis aktyvumas bus mūsų kasdieninis įprotis.

Bitučių gr.auklėtoja Rosita Ulinskienė.

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

2019-09-(16-22)

                       Šių metų Europos judumo savaitės dėmesio centre saugus vaikščiojimas ir važinėjimasis dviračiu bei jų privalumai mūsų sveikatai, mūsų aplinkai ir net mūsų banko sąskaitai!

Mokytoja Rosita Ulinskienė pasiūlė šią savaitę tėveliams, vaikams, darbuotojams žingsniuoti į darželį ir  į namus dideliu ratu, vingiuotais labirintais...

                      Vyresniosios ,,Meškučių“ grupės ugdytiniai, tėveliai ir mokytojos išbandė vaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis. ,,Bitučių“ priešmokyklinės grupės ugdytiniai pasikvietė tėvelius pajudėti drauge po miesto apylinkes.