Naujienos
AUGU KARTU SU KNYGA

AUGU KARTU SU KNYGA

,,Lyg medaus statinaitė per mišką ritosi vasara. Dabino savo kelią žiedais, barstė sirpstančiom uogom, lalėjo paukščių giesmėm. Nedrąsiai iš samanų patalo dairėsi pirmieji grybai.“ Tai ištrauka iš Rūtos Dzin knygos ,,Peliūnės vasara“. Tuo ir stebuklingas, nenuspėjamas ir intriguojantis yra rašytas žodis. Mes kiekvienas skaitydamas knygą arba klausydami, kaip ją skaito garsiai kiti, galime įjungti savo vaizduotę ir įsivaizduoti vis kitaip, kaip į mišką ateina vasara. Vieni gal, iš tiesų, savo mintyse, vizijose ją prilygins medaus statinaitei ir susies ją su saldžiu bičių medumi, kiti matys ir užuos norimas, pažįstamas gėles, regės jų spalvą ir kalbins jas, sugebės įsivaizduoti, kaip į šviesą veržiasi mažos grybų galvelės… Tai toks stebuklingas yra knygos pasaulis: skaitai ir gali susikurti sau norimas spalvas, kvapus, įsivaizduoti vieną ar kitą ten aprašomą veikėją, su juo išgyventi jo džiaugsmus, nusivylimus, siekti pergalių ir mokytis. Norėdama supažindinti vaikus su nuostabiu knygų pasauliu, nutariau, sudominti juos knygų įvairove, pažinimo ir skaitymo didybe. O kur daugiausia knygų būna, aišku, bibliotekoje. Todėl susitarusi su Birštono miesto viešosios bibliotekos darbuotojomis, ir gavusi tėvelių sutikimus, kad kartą savaitėje jų vaikai vietoj pietų poilsio eis į biblioteką, užsives ten skaitytojo korteles, ims ir nešis knygas namo. Nuo 2024 m. spalio 2 dienos pradėjome ilgalaikį projektą ,,Augu kartu su knyga“. Bibliotekoje mes susipažinome su dviem nuostabiomis vaikų skyriaus darbuotojomis : Raimonda ir Ingrida. Kiek meilės, šilumos, idėjų ir kantrybės jos turi. Bibliotekos darbuotojos supažindino vaikus su knygų pasauliu, vedė mums įvairiausias edukacijas, minėjome visas mums ir Lietuvai svarbias ir įsimintinas datas. Visa tai jūs, mieli šio straipsnelio skaitytojai, galite rasti internetiniame bibliotekos puslapyje www.birstonasvb.lt/vaikams-renginiai. Tačiau šilto bendravimo, bendrų dainų ir žaidimų neįmanoma perduoti raštu: reikia apsilankyti šioje knygų šventovėje ir susipažinti su Raimonda ir Ingrida. O ar žinojote, kad be knygų dar bibliotekoje gyvena ir Anastazas su Jeronimu. Nežinote, kas jie tokie apsilankykite Birštono miesto viešojoje bibliotekoje ir būtinai susipažinkite. Jie jau tapo mūsų draugais – susidraugaukite ir jūs.

,,Per vieną dieną visko nesužinosi. Žinios kruopščiai ir ilgai renkamos, kaip rasos lašeliai sausringą vasarą ir geriamos lėtai, su pasimėgavimu. Jos lyg riešutai, prieš gūdžią ilgą žiemą pamažu nešami į urvelį, kol prisipildo. Todėl nuolat tyrinėk pasaulį ir mokykis. Taip palengva prisipildys ir tavo žinių aruodas‘‘. Rūta Dzin ,,Peliūnės vasara“.

2025 m. gegužės 28 dieną mes baigėme projektą, tačiau nebaigėme santykio su knyga. Padėtas tvirtas tėvelių, bibliotekininkių ir mokytojos pagrindas – meilė knygai, manau, kad visada bus kartu su šiais puikiais vaikais.Visiems gražios ir šiltos vasaros su knyga.

Mokytoja Birutė Leonavičiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *